УСМИВКА

За контакти
Картички

УСМИВКАТА

За родители / “ КАК ДА ВЪЗПИТАВАМЕ ВЕЖЛИВОСТ У ДЕЦАТА”

“ КАК ДА ВЪЗПИТАВАМЕ ВЕЖЛИВОСТ У ДЕЦАТА”
21.02.11 12:03
СЪВЕТИ КЪМ РОДИТЕЛИТЕ :
“ КАК ДА ВЪЗПИТАВАМЕ ВЕЖЛИВОСТ У ДЕЦАТА”
1. Бъдете ярък пример за вежливост един към друг .
2. Използвайте всички случаи да упражнявате децата си в правилно поведение .
3. Взискателността и контролът са необходими, за да изградите стереотипи в поведението на децата.
4. Не принизявайте възпитанието до дресировка, а се опирайте на нравствените чувства на децата.
5. Обяснявайте на децата защо трябва да постъпят така, а не иначе – например –защо трябва да чукат на вратата при влизане на чуждо място.
6. Похвалата или осъждането на постъпките на децата са важно средство за възпитаване на вежливост.
7. Не оставяйте в сърцето на детето следи от незаслужени обиди,които ще го направят недоверчиво към хората , в които е вярвало.
8. Следете за своите постъпки и думи.Недейте да злословите по адрес на познати и за учители в присъствието на децата.
9. Използвайте художествената литература за възпитаване на правилно поведение у децата.
10. Не допускайте уговорки за изпълнението на дадена задача. Детето трябва да разбира думите:”не трябва ,”не бива “,”това е лошо”.Спокойно и твърдо повтаряйте определеното.
Дир ID:
Парола: Забравена парола